Komornik sądowy, (...) jest funkcjonariuszem publicznym działającym przy sądzie rejonowym art. 801 ind 2 kpc. Wierzyciel może zlecić komornikowi poszukiwanie za wynagrodzeniem majątku dłużnika.
Komornik informuje, że w przypadku zwrócenia się przez wierzyciela do komornika z żądaniem udzielenia informacji w trybie art. 760 ind. 1 Kodeksu postępowania cywilnego, to celowym jest wskazanie w piśmie wierzyciela danych kontaktowych, w tym w szczególności adresu e-mail wierzyciela.
Objaśnienia:
- Wierzyciel powinien wskazać swoje dokładne dane (adres, numer rachunku bankowego), w sprawach pracowniczych wierzyciel musi podać swój numer PESEL, NIP oraz adres Urzędu Skarbowego.
- W przypadku gdy wierzyciel jest reprezentowany przez pełnomocnika należy przedłożyć pełnomocnictwo oraz umocowanie osób go udzielających do działania w imieniu wierzyciela.
- Wierzyciel powinien wskazać jak najwięcej danych pomocnych w identyfikacji dłużnika.
- Wierzyciel powinien wskazać sposoby egzekucji:
- ruchomości
- wynagrodzenie za pracę (należy wskazać dokładną nazwę oraz adres pracodawcy)
- rachunek bankowy (należy wskazać numer rachunku bankowego dłużnika albo oddział banku)
- wierzytelności
- inne prawa majątkowe (przy wszczęciu egzekucji z udziałów należy wskazać właściwy wydział oraz adres Krajowego Rejestru Sądowego)
- nieruchomości (należy przedłożyć aktualny odpis księgi wieczystej oraz wypis z rejestru gruntów dla nieruchomości będącej przedmiotem zajęcia lub wskazać adres spółdzielni mieszkaniowej w przypadku wszczęcia egzekucji ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu)
- wierzytelności